• LOGIN AKKREDITERING
  • LOGIN EKSTRANET
  • LOGIN AKKREDITERING

    LOGIN EKSTRANET

    Kampprogram
    FILTRER KLUB
    GÅ TIL RUNDE...
    • Runde 1
    • Fre 18 Jul
      kl 18:30

      FC Nordsjælland - FC Vestsjælland

      3 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 19 Jul
      kl 17:00

      SønderjyskE - AaB

      0 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 20 Jul
      kl 14:00

      OB - Hobro IK

      1 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 20 Jul
      kl 17:00

      Silkeborg IF - F.C. København

      0 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 20 Jul
      kl 19:00

      FC Midtjylland - Brøndby IF

      3 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Man 21 Jul
      kl 19:00

      Esbjerg fB - Randers FC

      0 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 2
    • Fre 25 Jul
      kl 18:30

      FC Vestsjælland - OB

      3 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 26 Jul
      kl 17:00

      AaB - FC Midtjylland

      2 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 26 Jul
      kl 19:30

      F.C. København - FC Nordsjælland

      2 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 27 Jul
      kl 17:00

      Randers FC - Hobro IK

      2 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 27 Jul
      kl 19:00

      Esbjerg fB - SønderjyskE

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Man 28 Jul
      kl 19:00

      Brøndby IF - Silkeborg IF

      2 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 3
    • Fre 01 Aug
      kl 18:30

      Silkeborg IF - SønderjyskE

      0 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 02 Aug
      kl 15:00

      FC Vestsjælland - F.C. København

      2 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 02 Aug
      kl 17:00

      OB - AaB

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 03 Aug
      kl 17:00

      FC Nordsjælland - Esbjerg fB

      3 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 03 Aug
      kl 19:00

      Hobro IK - Brøndby IF

      2 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Man 04 Aug
      kl 19:00

      FC Midtjylland - Randers FC

      3 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 4
    • Fre 08 Aug
      kl 18:30

      Randers FC - FC Vestsjælland

      1 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 09 Aug
      kl 17:00

      AaB - FC Nordsjælland

      1 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 10 Aug
      kl 14:00

      SønderjyskE - FC Midtjylland

      1 - 3 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 10 Aug
      kl 17:00

      F.C. København - Hobro IK

      0 - 3 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 10 Aug
      kl 19:00

      Brøndby IF - OB

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Man 11 Aug
      kl 19:00

      Esbjerg fB - Silkeborg IF

      0 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 5
    • Fre 15 Aug
      kl 19:30

      F.C. København - FC Midtjylland

      1 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 16 Aug
      kl 18:00

      AaB - Esbjerg fB

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 17 Aug
      kl 14:00

      FC Vestsjælland - Silkeborg IF

      2 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 17 Aug
      kl 17:00

      Brøndby IF - SønderjyskE

      2 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 17 Aug
      kl 19:00

      Randers FC - OB

      0 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Man 18 Aug
      kl 19:00

      Hobro IK - FC Nordsjælland

      0 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 6
    • Lør 30 Aug
      kl 17:00

      SønderjyskE - Randers FC

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 31 Aug
      kl 13:00

      Silkeborg IF - AaB

      2 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 31 Aug
      kl 15:00

      FC Midtjylland - Esbjerg fB

      2 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 31 Aug
      kl 17:00

      FC Nordsjælland - Brøndby IF

      0 - 3 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 31 Aug
      kl 19:00

      OB - F.C. København

      0 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Man 01 Sep
      kl 19:00

      Hobro IK - FC Vestsjælland

      3 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 7
    • Fre 12 Sep
      kl 18:30

      FC Midtjylland - OB

      3 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 13 Sep
      kl 20:35

      AaB - F.C. København

      1 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 14 Sep
      kl 14:00

      Silkeborg IF - FC Nordsjælland

      1 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 14 Sep
      kl 17:00

      Brøndby IF - Randers FC

      0 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 14 Sep
      kl 19:00

      Esbjerg fB - FC Vestsjælland

      3 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Man 15 Sep
      kl 19:00

      SønderjyskE - Hobro IK

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 8
    • Fre 19 Sep
      kl 18:30

      Randers FC - Silkeborg IF

      1 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 20 Sep
      kl 17:00

      Hobro IK - Esbjerg fB

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 21 Sep
      kl 14:00

      OB - SønderjyskE

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 21 Sep
      kl 16:30

      F.C. København - Brøndby IF

      1 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 21 Sep
      kl 19:00

      FC Nordsjælland - FC Midtjylland

      2 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Man 22 Sep
      kl 19:00

      FC Vestsjælland - AaB

      1 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 9
    • Fre 26 Sep
      kl 18:30

      AaB - Randers FC

      0 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 27 Sep
      kl 15:00

      SønderjyskE - F.C. København

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 27 Sep
      kl 17:00

      Silkeborg IF - Hobro IK

      2 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 28 Sep
      kl 14:00

      FC Midtjylland - FC Vestsjælland

      1 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 28 Sep
      kl 19:00

      Esbjerg fB - Brøndby IF

      2 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Man 29 Sep
      kl 19:00

      FC Nordsjælland - OB

      2 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 10
    • Fre 03 Okt
      kl 18:30

      Hobro IK - FC Midtjylland

      1 - 5 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 04 Okt
      kl 17:00

      OB - Silkeborg IF

      2 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 05 Okt
      kl 13:00

      FC Vestsjælland - SønderjyskE

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 05 Okt
      kl 15:00

      Randers FC - FC Nordsjælland

      0 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 05 Okt
      kl 17:00

      F.C. København - Esbjerg fB

      2 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 05 Okt
      kl 19:00

      Brøndby IF - AaB

      2 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 11
    • Fre 17 Okt
      kl 18:30

      AaB - Hobro IK

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 18 Okt
      kl 17:00

      FC Nordsjælland - SønderjyskE

      2 - 3 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 19 Okt
      kl 14:00

      FC Midtjylland - Silkeborg IF

      2 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 19 Okt
      kl 17:00

      Brøndby IF - FC Vestsjælland

      5 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 19 Okt
      kl 19:00

      F.C. København - Randers FC

      1 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Man 20 Okt
      kl 19:00

      Esbjerg fB - OB

      2 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 12
    • Fre 24 Okt
      kl 18:30

      Silkeborg IF - FC Vestsjælland

      1 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Lør 25 Okt
      kl 17:00

      SønderjyskE - FC Midtjylland

      1 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 26 Okt
      kl 14:00

      Randers FC - OB

      3 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 26 Okt
      kl 17:00

      Hobro IK - F.C. København

      0 - 2 ALT
      OM KAMPEN
    • Søn 26 Okt
      kl 19:00

      Esbjerg fB - Brøndby IF

      0 - 0 ALT
      OM KAMPEN
    • Man 27 Okt
      kl 19:00

      FC Nordsjælland - AaB

      0 - 1 ALT
      OM KAMPEN
    • Runde 13
    • Fre 31 Okt
      kl 18:30

      FC Midtjylland - FC Nordsjælland

      - BILLETTER
    • Lør 01 Nov
      kl 17:00

      FC Vestsjælland - Esbjerg fB

      - BILLETTER
    • Søn 02 Nov
      kl 14:00

      OB - Hobro IK

      - BILLETTER
    • Søn 02 Nov
      kl 17:00

      F.C. København - SønderjyskE

      - BILLETTER
    • Søn 02 Nov
      kl 18:30

      Brøndby IF - Randers FC

      - BILLETTER
    • Man 03 Nov
      kl 19:00

      AaB - Silkeborg IF

      - BILLETTER
    • Runde 14
    • Fre 07 Nov
      kl 18:30

      Silkeborg IF - FC Midtjylland

      - BILLETTER
    • Lør 08 Nov
      kl 19:00

      Randers FC - Esbjerg fB

      - BILLETTER
    • Søn 09 Nov
      kl 13:00

      SønderjyskE - OB

      - BILLETTER
    • Søn 09 Nov
      kl 15:00

      AaB - FC Vestsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 09 Nov
      kl 17:00

      Hobro IK - Brøndby IF

      - BILLETTER
    • Søn 09 Nov
      kl 19:15

      FC Nordsjælland - F.C. København

      - BILLETTER
    • Runde 15
    • Fre 21 Nov
      kl 18:30

      FC Vestsjælland - Randers FC

      - BILLETTER
    • Lør 22 Nov
      kl 17:00

      Esbjerg fB - Hobro IK

      - BILLETTER
    • Søn 23 Nov
      kl 14:00

      OB - FC Nordsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 23 Nov
      kl 17:00

      Brøndby IF - SønderjyskE

      - BILLETTER
    • Søn 23 Nov
      kl 19:00

      FC Midtjylland - AaB

      - BILLETTER
    • Man 24 Nov
      kl 19:00

      F.C. København - Silkeborg IF

      - BILLETTER
    • Runde 16
    • Fre 28 Nov
      kl 18:30

      SønderjyskE - Esbjerg fB

      - BILLETTER
    • Lør 29 Nov
      kl 17:00

      Silkeborg IF - OB

      - BILLETTER
    • Søn 30 Nov
      kl 14:00

      Hobro IK - Randers FC

      - BILLETTER
    • Søn 30 Nov
      kl 17:00

      FC Nordsjælland - Brøndby IF

      - BILLETTER
    • Søn 30 Nov
      kl 19:00

      AaB - F.C. København

      - BILLETTER
    • Man 01 Dec
      kl 19:00

      FC Midtjylland - FC Vestsjælland

      - BILLETTER
    • Runde 17
    • Fre 05 Dec
      kl 18:30

      Randers FC - SønderjyskE

      - BILLETTER
    • Lør 06 Dec
      kl 17:00

      OB - AaB

      - BILLETTER
    • Søn 07 Dec
      kl 14:00

      FC Vestsjælland - Hobro IK

      - BILLETTER
    • Søn 07 Dec
      kl 17:00

      Brøndby IF - Silkeborg IF

      - BILLETTER
    • Søn 07 Dec
      kl 19:00

      F.C. København - FC Midtjylland

      - BILLETTER
    • Man 08 Dec
      kl 19:00

      Esbjerg fB - FC Nordsjælland

      - BILLETTER
    • Runde 18
    • Søn 22 Feb
      kl 15:00

      SønderjyskE - Hobro IK

      - BILLETTER
    • Søn 22 Feb
      kl 15:00

      F.C. København - FC Vestsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 22 Feb
      kl 15:00

      FC Midtjylland - OB

      - BILLETTER
    • Søn 22 Feb
      kl 15:00

      AaB - Brøndby IF

      - BILLETTER
    • Søn 22 Feb
      kl 15:00

      Silkeborg IF - Esbjerg fB

      - BILLETTER
    • Søn 22 Feb
      kl 15:00

      FC Nordsjælland - Randers FC

      - BILLETTER
    • Runde 19
    • Søn 01 Mar
      kl 15:00

      Brøndby IF - FC Midtjylland

      - BILLETTER
    • Søn 01 Mar
      kl 15:00

      OB - F.C. København

      - BILLETTER
    • Søn 01 Mar
      kl 15:00

      FC Vestsjælland - SønderjyskE

      - BILLETTER
    • Søn 01 Mar
      kl 15:00

      Hobro IK - FC Nordsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 01 Mar
      kl 15:00

      Randers FC - Silkeborg IF

      - BILLETTER
    • Søn 01 Mar
      kl 15:00

      Esbjerg fB - AaB

      - BILLETTER
    • Runde 20
    • Søn 08 Mar
      kl 15:00

      Silkeborg IF - Hobro IK

      - BILLETTER
    • Søn 08 Mar
      kl 15:00

      FC Nordsjælland - SønderjyskE

      - BILLETTER
    • Søn 08 Mar
      kl 15:00

      FC Vestsjælland - OB

      - BILLETTER
    • Søn 08 Mar
      kl 15:00

      F.C. København - Brøndby IF

      - BILLETTER
    • Søn 08 Mar
      kl 15:00

      FC Midtjylland - Esbjerg fB

      - BILLETTER
    • Søn 08 Mar
      kl 15:00

      AaB - Randers FC

      - BILLETTER
    • Runde 21
    • Søn 15 Mar
      kl 15:00

      Esbjerg fB - F.C. København

      - BILLETTER
    • Søn 15 Mar
      kl 15:00

      FC Nordsjælland - FC Vestsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 15 Mar
      kl 15:00

      Brøndby IF - OB

      - BILLETTER
    • Søn 15 Mar
      kl 15:00

      SønderjyskE - Silkeborg IF

      - BILLETTER
    • Søn 15 Mar
      kl 15:00

      Hobro IK - AaB

      - BILLETTER
    • Søn 15 Mar
      kl 15:00

      Randers FC - FC Midtjylland

      - BILLETTER
    • Runde 22
    • Søn 22 Mar
      kl 15:00

      AaB - SønderjyskE

      - BILLETTER
    • Søn 22 Mar
      kl 15:00

      Silkeborg IF - FC Nordsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 22 Mar
      kl 15:00

      FC Vestsjælland - Brøndby IF

      - BILLETTER
    • Søn 22 Mar
      kl 15:00

      OB - Esbjerg fB

      - BILLETTER
    • Søn 22 Mar
      kl 15:00

      F.C. København - Randers FC

      - BILLETTER
    • Søn 22 Mar
      kl 15:00

      FC Midtjylland - Hobro IK

      - BILLETTER
    • Runde 23
    • Søn 05 Apr
      kl 15:00

      Hobro IK - Silkeborg IF

      - BILLETTER
    • Søn 05 Apr
      kl 15:00

      SønderjyskE - FC Nordsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 05 Apr
      kl 15:00

      OB - FC Vestsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 05 Apr
      kl 15:00

      Brøndby IF - F.C. København

      - BILLETTER
    • Søn 05 Apr
      kl 15:00

      Esbjerg fB - FC Midtjylland

      - BILLETTER
    • Søn 05 Apr
      kl 15:00

      Randers FC - AaB

      - BILLETTER
    • Runde 24
    • Søn 12 Apr
      kl 15:00

      Silkeborg IF - F.C. København

      - BILLETTER
    • Søn 12 Apr
      kl 15:00

      AaB - FC Midtjylland

      - BILLETTER
    • Søn 12 Apr
      kl 15:00

      Randers FC - FC Vestsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 12 Apr
      kl 15:00

      Hobro IK - Esbjerg fB

      - BILLETTER
    • Søn 12 Apr
      kl 15:00

      SønderjyskE - Brøndby IF

      - BILLETTER
    • Søn 12 Apr
      kl 15:00

      FC Nordsjælland - OB

      - BILLETTER
    • Runde 25
    • Søn 19 Apr
      kl 15:00

      F.C. København - FC Nordsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 19 Apr
      kl 15:00

      FC Vestsjælland - AaB

      - BILLETTER
    • Søn 19 Apr
      kl 15:00

      OB - SønderjyskE

      - BILLETTER
    • Søn 19 Apr
      kl 15:00

      Brøndby IF - Hobro IK

      - BILLETTER
    • Søn 19 Apr
      kl 15:00

      Esbjerg fB - Randers FC

      - BILLETTER
    • Søn 19 Apr
      kl 15:00

      FC Midtjylland - Silkeborg IF

      - BILLETTER
    • Runde 26
    • Søn 26 Apr
      kl 15:00

      SønderjyskE - AaB

      - BILLETTER
    • Søn 26 Apr
      kl 15:00

      FC Nordsjælland - Silkeborg IF

      - BILLETTER
    • Søn 26 Apr
      kl 15:00

      Brøndby IF - FC Vestsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 26 Apr
      kl 15:00

      Esbjerg fB - OB

      - BILLETTER
    • Søn 26 Apr
      kl 15:00

      Randers FC - F.C. København

      - BILLETTER
    • Søn 26 Apr
      kl 15:00

      Hobro IK - FC Midtjylland

      - BILLETTER
    • Runde 27
    • Søn 03 Maj
      kl 15:00

      F.C. København - Esbjerg fB

      - BILLETTER
    • Søn 03 Maj
      kl 15:00

      FC Vestsjælland - FC Nordsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 03 Maj
      kl 15:00

      OB - Brøndby IF

      - BILLETTER
    • Søn 03 Maj
      kl 15:00

      Silkeborg IF - SønderjyskE

      - BILLETTER
    • Søn 03 Maj
      kl 15:00

      AaB - Hobro IK

      - BILLETTER
    • Søn 03 Maj
      kl 15:00

      FC Midtjylland - Randers FC

      - BILLETTER
    • Runde 28
    • Søn 10 Maj
      kl 15:00

      Hobro IK - SønderjyskE

      - BILLETTER
    • Søn 10 Maj
      kl 15:00

      FC Vestsjælland - F.C. København

      - BILLETTER
    • Søn 10 Maj
      kl 15:00

      OB - FC Midtjylland

      - BILLETTER
    • Søn 10 Maj
      kl 15:00

      Brøndby IF - AaB

      - BILLETTER
    • Søn 10 Maj
      kl 15:00

      Esbjerg fB - Silkeborg IF

      - BILLETTER
    • Søn 10 Maj
      kl 15:00

      Randers FC - FC Nordsjælland

      - BILLETTER
    • Runde 29
    • Søn 17 Maj
      kl 15:00

      AaB - OB

      - BILLETTER
    • Søn 17 Maj
      kl 15:00

      FC Midtjylland - F.C. København

      - BILLETTER
    • Søn 17 Maj
      kl 15:00

      Hobro IK - FC Vestsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 17 Maj
      kl 15:00

      SønderjyskE - Randers FC

      - BILLETTER
    • Søn 17 Maj
      kl 15:00

      FC Nordsjælland - Esbjerg fB

      - BILLETTER
    • Søn 17 Maj
      kl 15:00

      Silkeborg IF - Brøndby IF

      - BILLETTER
    • Runde 30
    • Ons 20 Maj
      kl 15:00

      F.C. København - AaB

      - BILLETTER
    • Ons 20 Maj
      kl 15:00

      FC Vestsjælland - FC Midtjylland

      - BILLETTER
    • Ons 20 Maj
      kl 15:00

      OB - Silkeborg IF

      - BILLETTER
    • Ons 20 Maj
      kl 15:00

      Brøndby IF - FC Nordsjælland

      - BILLETTER
    • Ons 20 Maj
      kl 15:00

      Esbjerg fB - SønderjyskE

      - BILLETTER
    • Ons 20 Maj
      kl 15:00

      Randers FC - Hobro IK

      - BILLETTER
    • Runde 31
    • Søn 24 Maj
      kl 15:00

      FC Midtjylland - Brøndby IF

      - BILLETTER
    • Søn 24 Maj
      kl 15:00

      F.C. København - OB

      - BILLETTER
    • Søn 24 Maj
      kl 15:00

      SønderjyskE - FC Vestsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 24 Maj
      kl 15:00

      FC Nordsjælland - Hobro IK

      - BILLETTER
    • Søn 24 Maj
      kl 15:00

      Silkeborg IF - Randers FC

      - BILLETTER
    • Søn 24 Maj
      kl 15:00

      AaB - Esbjerg fB

      - BILLETTER
    • Runde 32
    • Søn 31 Maj
      kl 15:00

      FC Nordsjælland - FC Midtjylland

      - BILLETTER
    • Søn 31 Maj
      kl 15:00

      Silkeborg IF - AaB

      - BILLETTER
    • Søn 31 Maj
      kl 15:00

      Esbjerg fB - FC Vestsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 31 Maj
      kl 15:00

      Randers FC - Brøndby IF

      - BILLETTER
    • Søn 31 Maj
      kl 15:00

      Hobro IK - OB

      - BILLETTER
    • Søn 31 Maj
      kl 15:00

      SønderjyskE - F.C. København

      - BILLETTER
    • Runde 33
    • Søn 07 Jun
      kl 15:00

      F.C. København - Hobro IK

      - BILLETTER
    • Søn 07 Jun
      kl 15:00

      FC Vestsjælland - Silkeborg IF

      - BILLETTER
    • Søn 07 Jun
      kl 15:00

      OB - Randers FC

      - BILLETTER
    • Søn 07 Jun
      kl 15:00

      Brøndby IF - Esbjerg fB

      - BILLETTER
    • Søn 07 Jun
      kl 15:00

      AaB - FC Nordsjælland

      - BILLETTER
    • Søn 07 Jun
      kl 15:00

      FC Midtjylland - SønderjyskE

      - BILLETTER

    LIGATABEL

    # KLUB K V U T F-I P
    1 FC Midtjylland 12 9 1 2 26-13 28
    2 Randers FC 12 6 3 3 12-8 21
    3 F.C. København 12 6 3 3 13-11 21
    4 FC Nordsjælland 12 6 2 4 17-17 20
    5 Brøndby IF 12 5 3 4 18-12 18
    6 Hobro IK 12 4 5 3 17-16 17
    7 AaB 12 3 6 3 11-10 15
    8 SønderjyskE 12 2 8 2 13-14 14
    9 FC Vestsjælland 12 4 2 6 14-21 14
    10 Esbjerg fB 12 2 6 4 13-13 12
    11 OB 12 2 3 7 12-19 9
    12 Silkeborg IF 12 0 4 8 7-19 4

    Topscorer

    1. MADS HVILSOM 7
    2. UFFE BECH 7
    3. MARTIN PUSIC 6
    4. MORTEN DUNCAN RASMUSSEN 6
    5. SYLVESTER IGBOUN 6
    bottom-sponsor-list NordicBet Superliga