Danish Superliga

Slutspil Simulator

Alka Superliga slutspillet nærmer sig med hastige skridt, og hvert eneste point i grundspillet er livsvigtigt i kampen om det danske mesterskab, medaljer, europæiske pladser og overlevelse. Giv dit bud på udfaldet af Alka Superliga grundspillets resterende kampe nede i tabellen og klik på knappen ”Se resultat af dine forudsigelser”, og se om din klub skal spille med om det danske mesterskab eller for overlevelse til foråret.

Medaljer eller overlevelse

Stilling
#KVUTP
1F.C. København26197064
2Brøndby IF26157452
3Lyngby Boldklub26116939
4SønderjyskE26109739
5FC Midtjylland26108838
6FC Nordsjælland2698935
7Randers FC26961133
8AaB26961133
9Silkeborg IF26791030
10AC Horsens26781129
11OB26771228
12AGF26671325
13Viborg FF26671325
14Esbjerg fB26591224
Hvem ender i top 6? Simuler kampene og se hvem der spiller om mesterskab og hvem der skal i gruppespil.
Data leveret af stats.com for