Danish Superliga

Vinterens træningskampe

Sådan forbereder din klub sig til forårets afgørende kampe

F.C. KØBENHAVN

Træningskampe

21. januar:   F.C. København - FC Roskilde

26. januar:   F.C. København - FC Astana (Træningslejr i Dubai)

30. januar:   F.C. København - Dynamo Brest (Træningslejr i Dubai)

3. februar:   F.C. København .- New York City FC (Træningslejr i Dubai)  

 

Slutprogram i Grundspillet

10. februar:   OB (hjemme)    

17. februar:   Randers FC (ude)

25. februar:   Vendsyssel FF (hjemme)

3. marts:        Vejle Boldklub (hjemme)

10. marts:      FC Nordsjælland (ude)

17. marts:      Hobro IK (hjemme)

 

FC MIDTJYLLAND

Træningskampe

19. januar:  FC Midtjylland - FC Fredericia

23. januar:  Hamburger SV - FC Midtjylland (Hamborg)

Øvrige testkampe på træningslejr: Uvist på nuværende tidspunkt

 

Slutprogram i Grundspillet

11. februar:   Vendsyssel FF (ude)    

18. februar:   AaB (hjemme)

24. februar:   AGF (ude)

4. marts:       FC Nordsjælland (hjemme)

8. marts:        Hobro IK (ude)

17. marts:      SønderjyskE (hjemme)

 

BRØNDBY IF

Træningskampe

17. januar.  Brøndby IF - FC Roskilde

Øvrige testkampe: Uvist på nuværende tidspunkt

 

Slutprogram i Grundspillet

10. februar:   FC Nordsjælland (ude)

17. februar:   Esbjerg fB (ude)

24. februar:   Randers FC (hjemme)

3. marts:       OB (ude) 

10. marts:     AaB (hjemme)

17. marts:     AC Horsens (ude)

 

ESBJERG FB

Træningskampe

17. januar:   Esbjerg fB - SønderjyskE

Øvrige testkampe: Uvist på nuværende tidspunkt

 

Slutprogram i Grundspillet

8. februar:     AGF (ude)

17. februar:   Brøndby IF (hjemme)

24. februar:   Hobro IK (ude)

2. marts:       AC Horsens (hjemme)

10. marts:     SønderjyskE (ude)

17. marts:     Vejle Boldklub (hjemme)

 

AAB

Træningskampe

11. januar:  KMD Cup

12. januar:   AaB - Hobro IK

15. januar:   AaB - Thisted FC

25. januar:   AaB - Slask Wroclav (Træningslejr i Tyrkiet)

29. januar:   AaB - Radnicki Nis (Træningslejr i Tyrkiet)

2. februar:    AaB - Vejle Boldklub    

 

Slutprogram i Grundspillet

10. februar:  Randers FC (hjemme)

18. februar:  FC Midtjylland (ude)

22. februar:  SønderjyskE (hjemme)

1. marts:       Hobro IK (hjemme) 

10. marts:     Brøndby IF (ude)

17. marts:     AGF (hjemme)

 

RANDERS FC

Træningskampe

19. januar:   Randers FC - SønderjyskE

22. januar:   Randers FC - Fredericia

Øvrige testkampe: Uvist på nuværende tidspunkt

 

Slutprogram i Grundspillet

10. februar:   AaB (ude)

17. februar:   F.C. København (hjemme)

24. februar:   Brøndby IF (ude)

3. marts:       SønderjyskE (ude)

10. marts:     AC Horsens (hjemme) 

17. marts:     OB (ude)

 

OB

Træningskampe

11. januar:   KMD Cup

15. januar:   AGF - OB

18. januar:   OB - Holstein Kiel

29. januar:   OB - Rapid Wien (Træningslejr i Tyrkiet)  

2. februar:    OB - Helsingborgs IF

Øvrige testkampe på træningslejr: Uvist på nuværende tidspunkt

 

Slutprogram i Grundspillet

10. februar:   F.C. København (ude)

17. februar:   Vejle Boldklub (hjemme)

24. februar:    AC Horsens (ude)

3. marts:        Brøndby IF (hjemme)

11. marts:      AGF (ude)

17. marts:      Randers FC (hjemme)

 

AC HORSENS

Træningskampe

16. januar:   AC Horsens - FC Fredericia

4. februar:   AC Horsens - Silkeborg IF 

Øvrige testkampe: Uvist på nuværende tidspunkt

 

Slutprogram i Grundspillet

10. februar:   Hobro IK (ude)

17. februar:   Vendsyssel FF (hjemme)

24. februar:   OB (hjemme)

2. marts:       Esbjerg fB (ude)

10. marts:     Randers FC (ude)

17. marts:     Brøndby IF (hjemme)

 

FC NORDSJÆLLAND

Træningskampe

19. januar:   FC Nordsjælland - AGF

19. januar:   FC Nordsjælland - Hillerød 

24. januar:   FC Nordsjælland - Ventspils (Træningslejr i Spanien)  

29. januar:   FC Nordsjælland - CSKA Moskva (Træningslejr i Spanien)

3. februar:    FC Nordsjælland - Molde 

Øvrige testkampe på træningslejr: Uvist på nuværende tidspunkt

  

Slutprogram i Grundspillet

10. februar:   Brøndby IF (hjemme)

17. marts:      Hobro IK (hjemme)

23. februar:   Vejle Boldklub (ude)

4. marts:       FC Midtjylland (ude)

10. marts:     F.C. København (hjemme)

17. marts:     Vendsyssel FF (ude)

 

AGF

Træningskampe

11. januar:   KMD Cup

15. januar:   AGF - OB

19. januar:   FC Nordsjælland - AGF

23. januar:   Brabrand - AGF

28. januar:   AGF - FK Jablonec (Træningslejr i Portugal)

4. februar:   AGF - Rosenborg (Træningslejr i Portugal)

Øvrige testkampe på træningslejr: Uvist på nuværende tidspunkt

 

Slutprogram i Grundspillet

8. februar:    Esbjerg fB (hjemme)

15. februar:  SønderjyskE (ude)

24. februar:  FC Midtjylland

3.  marts:     Vendsyssel FF (ude)

11. marts:     OB (hjemme)

17. marts:     AaB (ude)

 

SØNDERJYSKE

Træningskampe

17. januar:   Esbjerg fB - SønderjyskE

19. januar:   Randers FC - SønderjyskE

24. januar:   Silkeborg IF - SønderjyskE

30 januar:    SønderjyskE - Fastav Zlin (Træningslejr i Tyrkiet)

2. februar:    SønderjyskE - FK Vozdovac (Træningslejr i Tyrkiet)

 

Slutprogram i Grundspillet

9. februar:    Vejle Boldklub (ude)

15. februar:   AGF (hjemme)

22. februar:   AaB (ude)

3. marts:       Randers FC (hjemme)

10. marts:     Esbjerg fB (hjemme)

17. marts:     FC Midtjylland (ude)

 

VENDSYSSEL FF

Træningskampe

19. januar:   Thisted FC - Vendsyssel FF

22. januar:   Vendsyssel FF - Grasshoppers (Træningslejr i Tyrkiet)

2. februar:    Viborg FF - Vendsyssel FF

4. februar:    Vejgaard - Vendsyssel FF

Øvrige testkampe på træningslejr: Uvist på nuværende tidspunkt

 

Slutprogram i Grundspillet

11. februar:    FC Midtjylland (hjemme)

17. februar:    AC Horsens (ude)

25. februar:    F.C. København (ude)

3. marts:         AGF (hjemme)

9. marts:         Vejle Boldklub (ude)

17. marts        FC Nordsjælland (hjemme)

 

VEJLE BOLDKLUB

Træningskampe

11. januar:   KMD Cup

15. januar:   Vejle Boldklub - Mezokovesd SE (Træningslejr i Tyrkiet)

21. januar:   Vejle Boldklub - FC Viiturul Constanta (Træningslejr i Tyrkiet)

24. januar:   Vejle Boldklub - Cracovia Krakow (Træningslejr i Tyrkiet)

2. februar:    AaB - Vejle Boldklub

 

Slutprogram i Grundspillet

9. februar:    SønderjyskE (hjemme)

17. februar:  OB (ude)

23. februar:  FC Nordsjælland (hjemme)

3. marts:      F.C. København (ude)

9. marts:      Vendsyssel FF (hjemme)

17. marts:    Esbjerg fB (ude)

 

HOBRO IK

Træningskampe

12. januar:    AaB - Hobro IK

28. januar:    Hobro IK - Sigma Olumuc ((Træningslejr i Tyrkiet)

31. januar:    Hobro IK - Shaktar Donetsk (Træningslejr i Tyrkiet)

4. februar:    Hobro IK - Thisted FC

 

Slutprogram i Grundspillet

10. februar:   AC Horsens (hjemme)

16. februar:   FC Nordsjælland (ude)

24. februar:   Esbjerg fB (hjemme)

1. marts:       AaB (ude)

8. marts:       FC Midtjylland (hjemme)

17. marts:     F.C. København (ude)

 

Udgivet
03/01/2019