Danish Superliga

Overblik over klubbernes træningskampe

Se hvem din klub skal møde i opstarten

FC MIDTJYLLAND

17. januar                                      FC Kaiserslautern

19. januar                                      Hobro IK

26. januar                                      Vendsyssel FF

3. februar                                      AIK Fotball

3. februar                                      Guangzhou Evergrande Taobao F.C.

 

 

BRØNDBY IF

12. januar                                      KMD Cup (Indendørsstævne)

13. januar                                      FC Roskilde

17. januar                                      Fremad Amager

22. januar                                      Guangzhou Evergrande Taobao F.C.

29. januar                                      Slavia Prag

 

 

FC NORDSJÆLLAND

13. januar                                      FC Helsingør

20. januar                                      Lyngby Boldklub

27. januar                                      Guizhou Hengfeng Zhicheng

31. januar                                      Odds Ballklubb

3. februar                                      CSKA Moskva

7. februar                                       FC Roskilde

 

 

HOBRO IK

19. januar                                      FC Midtjylland

23. januar                                      Skive IK

29. januar                                      Zaglebie Lubin

3. februar                                       FC Slovacko

 

 

AC HORSENS

18. januar                                      Silkeborg IF

20. – 29. januar                            Træningslejr i Spanien (de to modstandere ikke kendt)

3. februar                                      Esbjerg fB

 

 

F.C. KØBENHAVN

18. januar                                      Vejle Boldklub

22. januar                                      FC Zenit

25. januar                                      Guangzhou Evergrande Taobao F.C.

30. januar                                      Shakhtar Donetsk

 

 

AAB

12. januar                                      KMD Cup (Indendørsstævne)

13. januar                                      Randers FC

20. januar                                      IFK Gøteborg

25. januar                                      CSKA Sofia

23. - 30 januar                              Træningslejr i Spanien (den ene modstander ikke kendt)

3. februar                                      Thisted FC

 

 

OB

12. januar                                      KMD Cup (Indendørsstævne)

19. januar                                      Nykøbing Falster FC

25. januar                                      Vejle Boldklub

29. januar                                      Videoton

3. februar                                      IFK Gøteborg

 

 

SØNDERJYSKE

13. januar                                      Hansa Rostock

16. januar                                      Kolding IF

19. januar                                      FC Fredericia

27. januar                                      Dinamo Zagreb

30. januar                                      Banik Ostrava

4. februar                                      Lyngby Boldklub

 

 

SILKEBORG IF

18. januar                                      AC Horsens

23 januar                                       Vålerenga Fotball (dato ikke bekræftet)

27. januar                                      Legia Warszawa

2. februar                                       Randers FC

 

 

AGF

13. januar                                      Aarhus Fremad

17. januar                                      Brabrand IF

20. januar                                      Vendsyssel FF

29. januar                                      HNK Rijeka

2. januar                                        Beijing Guoan

 

 

LYNGBY BOLDKLUB

13. januar                                      Ajax Amsterdam

20. januar                                      FC Nordsjælland

28. januar                                      HB Køge

4. februar                                      SønderjyskE

 

 

FC HELSINGØR

13. januar                                      FC Nordsjælland

20. januar                                      Falkenbergs FF

24. januar                                      Fremad Amager

29. januar                                      FC DAC 1904

3. februar                                      FK Spartak Subotica

 

RANDERS FC

13. januar                                      AaB

20. januar                                      Vejle Boldklub

27. januar                                      Viborg FF

2. februar                                      Silkeborg IF