Danish Superliga

Kampvalg og kamptidspunkter er klar!

Kampvalg og kamptidspunkter for spillerunde 1-7 

Se kampprogrammet for de første syv spillerunder nedenfor.

 

Spillerunde 1

14. juli               Fredag kl. 18.00                    AGF - ACH                 TV3Sport 1

15. juli               Lørdag kl. 16.00                    FCK - AAB                  Canal 9

15. juli                Lørdag kl. 18.30                    SJE - RFC                  TV3Sport 2

16. juli                Søndag kl. 14.00                   LBK - SIF                    TV3Sport 1            

16. juli                Søndag kl. 16.00                   HOB - FCH                 Eurosport 2 

16. juli                Søndag kl. 18.00                   BIF - FCM                   TV3+

17. juli                Mandag kl.19.00                    OB - FCN                    TV3Sport 1

 

Spillerunde 2

21. juli                Fredag kl. 19.00                     AGF - HOB                 TV3Sport 1 

22. juli                Lørdag kl. 16.00                     RFC - FCK                  TV3+

23. juli                Søndag kl. 12.00                    ACH - LBK                  TV3Sport 2

23. juli                Søndag kl. 14.00                    AaB - SJE                    Eurosport 2 

23. juli                Søndag kl. 16.00                    FCN - BIF                    Canal 9

23. juli                Søndag kl. 18.00                    FCM - SIF                    TV3Sport 1

24. juli                Mandag kl. 19.00                    FCH - OB                     TV3Sport 1

 

Spillerunde 3

28. juli                Fredag kl. 19.00                     SJE - FCH                    Canal 9

29. juli                Lørdag kl. 16.00                     OB - ACH                      TV3Sport 1

29. juli                Lørdag kl. 18.00                     FCK - HOB                    Canal 9

30. juli                Søndag kl. 14.00                    FCM - RFC                    TV3Sport 1

30. juli                Søndag kl, 16.00                    FCN - AAB                     Eurosport 2

30. juli                Søndag kl. 18.00                    BIF - LBK                       TV3+

31. juli                Mandag kl. 19.00                    SIF - AGF                       TV3Sport 1

 

Spillerunde 4

4. august            Fredag kl.19.00                       ACH - SIF                      TV3Sport 1

5. august            Lørdag kl. 16.00                      HOB - RFC                    TV3Sport 1

6. august            Søndag kl. 12.00                     LBK - FCN                     TV3Sport 2

6. august            Søndag kl. 14.00                     FCH - FCM                    Eurosport 2

6. august            Søndag kl. 16.00                     OB - AAB                       Canal 9

6. august            Søndag kl. 18.00                     BIF - FCK                       TV3+

7. august            Mandag kl. 19.00                     SJE - AGF                      TV3Sport 1

 

Spillerunde 5

11. august          Fredag kl. 19.00                      SIF - FCH                        TV3Sport 2

12. august          Lørdag kl. 16.00                      LBK - SJE                        TV3Sport 1

12. august          Lørdag kl. 18.30                      FCK - ACH                      TV3+

13. august          Søndag kl. 13.00                     FCM - FCN                      Eurosport 2

13. august          Søndag kl. 16.00                     RFC - BIF                        Canal 9

13. august          Søndag kl. 18.00                     AGF - OB                         TV3+

14. august          Mandag kl. 19.00                     AAB - HOB                      TV3Sport 1

 

Spillerunde 6

18. august          Fredag kl. 18.00                       ACH - AAB                       TV3Sport 1

18. august          Fredag kl. 20.15                       RFC - SIF                         Eurosport 2

19. august          Lørdag kl. 18.00                       FCK - SJE                        Canal 9

20. august          Søndag kl. 12.00                      OB - FCM                          TV3Sport 1 

20. august          Søndag kl. 16.00                      HOB - LBK                        Canal 9

20. august          Søndag kl. 18.00                      AGF - BIF                          TV3+

21. august          Mandag kl. 19.00                      FCN - FCH                        TV3Sport 1

 

Spillerunde 7

25. august          Fredag kl. 18.00                       SJE - OB                           TV3Sport 1

25. augsust         Fredag kl. 20.15                        SIF - HOB                         TV3Sport 2

26. august           Lørdag kl. 15.00                        FCH - RFC                       TV3Sport 1

26. august           Lørdag kl. 17.30                        AAB - AGF                        TV3Sport 1

27. august           Søndag kl. 13.00                      FCM - LBK                         Eurosport 2

27. august           Søndag kl. 16.00                      BIF - ACH                          Canal 9

27. august           Søndag kl. 18.00                      FCN - FCK                        TV3+ 

                            

Se hele programmet for spillerunde 1-26 her.