Danish Superliga

Kampprogrammet for spillerunde 1-26 er klar!

Programmet for Superliga Grundspillet er nu fastlagt

 

 

Et brag af en sæson er afsluttet og her godt en uge efter den sidste kamp, er kampprogrammet for de første 26 spillerunder i den nye sæson klar.

Første spillerunde byder på flere spændende opgør. De forsvarende Danmarksmestre fra FC Midtjylland tager imod et af forårets stærkeste hold

AGF, mens sølvvinderne fra Brøndby IF skal en tur til Randers. To af tre oprykkere starter hjemme i egen hule, mens Esbjerg fB sparker sæsonen

i gang på Right to Dream Park I Farum, hvor bronzevinderne fra FC Nordsjælland venter.

Kamptidspunkter for de første otte spillerunder er offentliggjort.

 

Superliga Grundspil          
             
Runde 1 NB. Bemærk spilletidspunkter pga. VM afslutning  
Fredag 13.07.18 18.00 TV3Max VB - HOB
    20.15 TV3S SJE - AaB
Lørdag 14.07.18 19.00 C9 FCM - AGF
Søndag 15.07.18 12.00 TV3S FCN - EfB
    14.00 ES2 VEN - OB
Mandag 16.07.18 18.00 TV3S FCK - ACH
    20.15 TV3+ RFC - BIF
             
Runde 2            
Fredag 20.07.18 19.00 TV3S AaB - FCM
Lørdag 21.07.18 16.00 TV3Max EfB - VEN
Søndag 22.07.18 12.00 TV3S ACH - RFC
    14.00 ES2 OB - SJE
    16.00 C9 AGF - FCN
    18.00 TV3+ BIF - VB
Mandag 23.07.18 19.00 TV3S HOB - FCK
             
Runde 3            
Fredag 27.07.18 19.00 TV3S SJE - ACH
Lørdag 28.07.18 16.00 TV3S FCM - EfB
Søndag 29.07.18 12.00 ES2 FCN - VEN
    14.00 ES2 RFC - OB
    16.00 C9 HOB - BIF
    18.00 TV3+ FCK - AaB
Mandag 30.07.18 19.00 TV3S VB - AGF
             
Runde 4            
Fredag 03.08.18 19.00 TV3S AGF - SJE
Lørdag 04.08.18 16.00 TV3S EfB - RFC
    19.00 ES2 VB - FCM
Søndag 05.08.18 14.00 TV3Max ACH - HOB
    16.00 C9 OB - FCK
    18.00 TV3+ BIF - FCN
Mandag 06.08.18 19.00 TV3S VEN - AaB
             
Runde 5            
Fredag 10.08.18 19.00 TV3S VEN - VB
Lørdag 11.08.18 16.00 TV3S HOB - OB
    19.00 ES2 FCM - ACH
Søndag 12.08.18 14.00 TV3Max AaB - FCN
    16.00 TV3+ FCK - BIF
    18.00 DISC RFC - AGF
Mandag 13.08.18 19.00 TV3S EfB - SJE
             
Runde 6            
Fredag 17.08.18 19.00 ES2 SJE - VEN
Lørdag 18.08.18 16.00 TV3S OB - FCM
Søndag 19.08.18 12.00 TV3S FCN - VB
    14.00 ES2 RFC - HOB
    16.00 C9 AGF - FCK
    18.00 TV3+ BIF - EfB
Mandag 20.08.18 19.00 TV3S ACH - AaB
             
Runde 7            
Fredag 24.08.18 19.00 TV3S HOB - AGF
Lørdag 25.08.18 16.00 TV3S FCM - RFC
Søndag 26.08.18 12.00 TV3Max FCN - ACH
    14.00 ES2 VB - OB
    16.00 C9 VEN - BIF
    18.00 TV3+ FCK - SJE
Mandag 27.08.18 19.00 TV3S AaB - EfB
             
Runde 8            
Fredag 31.08.18 19.00 TV3S ACH - VB
Lørdag 01.09.18 16.00 TV3S SJE - HOB
Søndag 02.09.18 12.00 TV3Max OB - FCN
    14.00 ES2 RFC   AaB
    16.00 C9 EfB - FCK
    18.00 TV3S AGF - VEN
    20.00 TV3+ BIF - FCM
Mandag 03.09.18 Landsholdspause
             
Runde 9            
        AaB - Vejle
        Brøndby - SønderjyskE
        FC Nordsjælland - Randers FC
        AC Horsens - AGF
        Vendsyssel FF - Hobro
        FC Midtjylland - F.C. København
        Esbjerg - OB
Runde 10            
        AGF - Brøndby
        F.C. København - FC Nordsjælland
        Hobro - AaB
        OB - AC Horsens
        Randers FC - Vendsyssel FF
        SønderjyskE - FC Midtjylland
        Vejle - Esbjerg
Runde 11            
        AaB - OB
        Brøndby - AC Horsens
        FC Nordsjælland - SønderjyskE
        Esbjerg - AGF
        FC Midtjylland - Hobro
        Vendsyssel FF - F.C. København
        Vejle - Randers FC
Runde 12            
        AaB - Brøndby
        Hobro - FC Nordsjælland
        AC Horsens - Esbjerg
        F.C. København - Randers FC
        SønderjyskE - Vejle
        OB - AGF
        FC Midtjylland - Vendsyssel FF
Runde 13            
        Brøndby - OB
        Randers FC - SønderjyskE
        AGF - AaB
        Esbjerg - Hobro
        Vendsyssel FF - AC Horsens
        Vejle - F.C. København
        FC Nordsjælland - FC Midtjylland
Runde 14            
        AaB - Vendsyssel FF
        Hobro - Vejle
        AC Horsens - FC Nordsjælland
        Randers FC - Esbjerg
        F.C. København - AGF
        FC Midtjylland - Brøndby
        SønderjyskE - OB
Runde 15            
        AGF - Randers FC
        Brøndby - F.C. København
        Vendsyssel FF - SønderjyskE
        FC Nordsjælland - AaB
        OB - Hobro
        Vejle - AC Horsens
        Esbjerg - FC Midtjylland
Runde 16            
        AaB - F.C. København
        Hobro - Vendsyssel FF
        AC Horsens - SønderjyskE
        FC Midtjylland - Vejle
        OB - Esbjerg
        Brøndby - AGF
        Randers FC - FC Nordsjælland
Runde 17            
        AGF - AC Horsens
        Hobro - Randers FC
        F.C. København - FC Midtjylland
        Vendsyssel FF - Esbjerg
        FC Nordsjælland - OB
        Vejle - AaB
        SønderjyskE - Brøndby
Runde 18            
        AGF - Vejle
        Brøndby - Hobro
        AC Horsens - F.C. København
        Esbjerg - AaB
        OB - Vendsyssel FF
        Randers FC - FC Midtjylland
        SønderjyskE - FC Nordsjælland
Runde 19            
        AaB - AC Horsens
        Hobro - SønderjyskE
        F.C. København - Esbjerg
        Vendsyssel FF - Randers FC
        FC Midtjylland - OB
        FC Nordsjælland - AGF
        Vejle - Brøndby
Runde 20            
        AGF - Hobro
        Brøndby - Vendsyssel FF
        AC Horsens - FC Midtjylland
        Randers FC - Vejle
        OB - AaB
        SønderjyskE - F.C. København
        Esbjerg - FC Nordsjælland
Runde 21            
        AaB - Randers FC
        AGF - Esbjerg
        Hobro - AC Horsens
        F.C. København - OB
        Vendsyssel FF - FC Midtjylland
        FC Nordsjælland - Brøndby
        Vejle - SønderjyskE
Runde 22            
        AC Horsens - Vendsyssel FF
        OB - Vejle
        FC Midtjylland - AaB
        SønderjyskE - AGF
        Esbjerg - Brøndby
        FC Nordsjælland - Hobro
        Randers FC - F.C. København
Runde 23            
        AaB - SønderjyskE
        AGF - FC Midtjylland
        Brøndby - Randers FC
        Hobro - Esbjerg
        AC Horsens - OB
        F.C. København - Vendsyssel FF
        Vejle - FC Nordsjælland
Runde 24            
        AaB - Hobro
        F.C. København - Vejle
        FC Midtjylland - FC Nordsjælland
        Vendsyssel FF - AGF
        OB - Brøndby
        Esbjerg - AC Horsens
        SønderjyskE - Randers FC
Runde 25            
        AGF - OB
        Hobro - FC Midtjylland
        Brøndby - AaB
        Randers FC - AC Horsens
        FC Nordsjælland - F.C. København
        Vejle - Vendsyssel FF
        SønderjyskE - Esbjerg
Runde 26            
        AaB - AGF
        Vendsyssel FF - FC Nordsjælland
        FC Midtjylland - SønderjyskE
        OB - Randers FC
        Esbjerg - Vejle
        AC Horsens - Brøndby
        F.C. København - Hobro